Рената Ковач – ужгородська фея-чарівниця та lifestyle-блогер, яка допомагає дівчатам підкреслити природню красу, створити свій стиль та ліквідувати проблему «нема що одягнути».

 

Рената – персональний стиліст за покликом серця та своїх захоплень, які змогла реалізувати в життя, як хобі і роботу.

Дівчина з дитинства мала вишуканий, не схожий на інших, смак та  відчуття естетики. В Ужгороді до Ренати можна звернутись за  такими видам послуг, як розбір гардеробу, допомога в підборі одягу на різні заходи,  стилізація відеозйомок та фотосесій.

Також, Рената організовує шопінг-тури за кордон з групами людей, які бажають одягатись стильно та крокувати вулицями Ужгорода «у ногу» з часом.

Її вбранням можна захопитись просто прогулюючись центром Ужгорода або випадково зустрівшись  в кафе.

Якби у бліц-опитуванні, як в редакції британського Vogue, її попросили озвучити свою професію двома словами, це звучало би так:  «Вигулюю моду в маленькому Ужгороді»

“ВАШ ОДЯГ- ВАША РОЗМОВА ВСЬОМУ СВІТУ ПРО ВАС”

– У Тебе дуже багато захоплених коментарів щодо вбрання. Я вже встигла прочитати в Інстаграмі багато цікавої інформації. А чого тільки варті авторські фото! Але давай порозкладаємо усі мої емоції по поличках. Розкажи про те, як мода стала Твоєю професією.

У стилістику я прийшла випадково, хоча мене з дитинства приваблював красивий одяг. Я завжди любила експерементувати з одягом. До  цього етапу я працювала на роботі, яка була далека до моди. Будучи бухгалтером, я  завжди «викроювала» час на те, щоб роздрукувати тенденції моди останніх показів і приносила цілі стоси паперів з образами додому.

 

Я почала  більше читати про моду та  дізнаватись про цікавих і креативних людей, для яких мода була професією. Я бачила роботи цих людей, спостерігала, як створюються лукбуки брендів. Доля дала мені шанс опанувати нову професію і я  «втягнулася» в цю цікаву для мене сферу.

Знайомі  подруги казали, що я маю хороше відчуття стилю і просили неодноразово мене про допомогу їх одягти. На початку, для мене це було дуже не звично, а далі я почала глибше вивчати сферу моди й стилістику.

Вважаю, що стиліст повинен мати теоретичну базу, тому почала багато  приділяти часу саморозвикту та освіті. Поїхала до Льовова  на курси по стилю, а також пройшла багато  інтенсив- курсів.

 

Після курсів у мене з’явилися певні правила поєднання кольорів, фактур і стилів. Сьогодні моя освіта дає мені можливість коректно і правильно відповідати на питання клієнтів, а також робити грамотний імідж-аналіз.

 

Я зустрічаюся з клієнтом, розпитую, чим він займається, які стилі в одязі йому подобаються. Я ніколи не змушу людину одягнути те, в чому їй не комфортно і що потім вона точно не буде носити.

 

 – Розкажи, будь ласка, про зустрічі з своїми клієнтами.

Якщо звертається новий клієнт, я з нетерпінням чекаю першої зустрічі. Це завжди так цікаво і хвилююче! Зустрічаюся з клієнткою і намагаюся зрозуміти, навіщо вона звернулася до мене. Розпитую, чим вона займається, які стилі в одязі їй подобаються.

 

Це, свого роду, психологічний тест. Ти ходиш з нею магазинами, намагаєшся підібрати нові речі. Проте, тут настає переломний момент, і клієнт починає тобі довіряти. Тоді ти особливо цінуєш свою роботу. Для мене важливо в моїй роботі – це довіра клієнтів.

– Мода – це не лише Твоя робота, але і стиль життя. Розкажи про найцікавіші історії, які траплялис під час персонального шопінгу.

Я розповім історію, яка трапилася з однією моєю клієнткою. Вона звернулася до мене з проханням змінити стиль.  Після моєї допомоги  найкращим для мене компліментом було те, що  оточення жінки почало помічати  конкретні її зміни в кращу сторону і це їй дуже подобалось. І це дуже круто!

 

Про мінімалізм в наших шафах і думках

Неважливо чи ви бізнес-леді, студентка, мандрівниця чи молода мама в декреті- турбуватися про свій вигляд потрібно завжди. І ви можете досягнути своїх цілей за допомогою правильно підібраного зовнішнього вигляду. Байдуже який розмір грудей, повнота стегон, розріз очей, зріст, вік чи розмір гаманця-я щиро вірю, що всі дівчата та жінки красиві. І стиль для всіх.

– Розкажи, будь ласка, трішки про те, що для тебе означає робота стиліста.

Стилісти надають людям впевненість у собі, дозволяють поглянути на себе по-новому і відкрити в собі те, про що раніше вони навіть не здогадувалися. Це нові відчуття, емоції, стан душі, настрій і внутрішній світ через стиль.

– Які образи Тобі подобається створювати найбільше?

Образи, які підкреслювали б індивідуальність людини, її характер, особливості. Я  обожнюю цікаві аксесуари і вважаю що вони обов’язково мають мати місце у фотосесії.

– Що б ти одягнула на фотосесію на мінімалістичних фонах чорного або білого кольору?

…. Фіолетовий костюм) А чому б ні? Я обожнюю контрасти.

– До чого ти прагнеш у своїй роботі?

Я  прагну до створення індивідуальних образів, які були б частиною людини, поєднувалися з його характером, звичками, способом життя і були для них максимально комфортним.

На створення образів надихають дуже багато речей, які оточують всіх нас, тому я не знаю, що саме мені захочеться створити для когось завтра, і який це буде образ:  романтичний, ділової або це буде вуличний стиль.

– Іноді стиліста-шоппера називають іміджмейкером. Ти допомагаєш клієнту знайти свій індивідуальний стиль в одязі, одягнути його відповідно до цього стилю, зробити так, щоб образ перетворився в реальність. Як відбуваються шопінг-тури і в чому їх особливість?

Ми виїжджаємо зазвичай не великою групою осіб, наприклад, в торгові центри Словаччини або Угорщини і я допомагаю  кожному обрати речі залежно від гаманця.

Чому за кордон? Тому що, зазвичай різниця в цінах скажімо на бренди масмаркету становити 25-30 %. Що саме цікаве, то зазвичай в групі люди абсолютно різних смаків, різного стилю та вподобань.

І це найцікавіше знайти підхід до кожного і залишити клієнтів задоволеними собою у відображенні в дзеркалі.

Ми разом обираємо  одяг, взуття, підбираємо аксесуари, які зроблять образ неповторним, принесе задоволення.

Стиліст-шоппер економить ваш час. Ми разом йдемо в ті магазини, де є те, що потрібно і ідеально підходить. Прослідкувавши  на офіційних сайтах колекції часто буває таке, що я звертаюсь до прадавців з кодом речей, які щойно лише прибули на склад, і ще не має на вітринаїх магазинів. Стиліст-шоппер знає місця і магазини, де можна купити таку річ, яка буде не тільки якісною, але і доступною за ціною.

Тобто ви економите, уникаючи непотрібних переплат лише за брендовість речі, а не за її якість. Стиліст-шоппер знайде вам те, що ви хотіли, але значно дешевше.

 

Стиліст-шоппер економить ваші гроші, час та нерви

– Розкажи будь ласка про те, як ти проводиш огляд гардеробу клієнтів.

 Багато хто вважає, що я прийду і викину  половину їхнього гардеробу. А це зовсім не так! Максимум, що я можу порадити викинути зношені речі або ті, які   взагалі не пасують клієнту. Але тільки за згодою клієнта! Звичайно, є ексклюзивні речі  в єдиному екземплярі, які можна купити тільки в фірмовому бутіку  і ніде більше. І ці речі, які б в вони не були, не варто викидати в смітник, бо мода завжди  повертається. Але в реальному житті в кожному гардеробі повинні бути базові речі, наприклад біла сорочка.

–Які в Тебе мрії?

Взагалі я хочу, щоб люди розвивалися і для них мода була не просто купівлею одягу. Я свідома того, що мої послуги  не є послугами першої необхідності. Я не знаю скільки має пройти часу і що змінитися в свідомості, щоб до послуг стилістів  не боялися звертались частіше.  Послуги стиліста  не означають  відсутності смаку в людини.   Найкращий момент роботи – бачити палаючі щасливі очі клієнтів і їх вдячність. Зараз послуги персонального шоппера стають доступними все більшій кількості людей із середнім достатком. Так чому ж не стати стильним вже сьогодні і не почати одягатися модно?

Стиліст-шоппер сформує для вас не тільки певний стиль в одязі, але й підбере колірну гамму, яка підійде до вашого обличчя і образу життя, та створить масу комбінацій з наявного у вашому гардеробі одягу.

Ваш одяг- ваша розмова всьому світу про вас

Отож, звернувшись до професійного стиліста у кожного є шанс:

  • ЗНАЙТИ СВІЙ СТИЛЬ

Розшукати образ, в якому комфортно і підібрати речі, які справді подобаються. Ваш одяг- ваша розмова всьому світу про вас.

  • ПОБУДУВАТИ ІДЕАЛЬНИЙ ГАРДЕРОБ

Звільнитись від всього зайвого і наповнити його лише потрібними речима.

  • ЗРОЗУМІТИ ЩО З ЧИМ І КУДИ ОДЯГАТИ

Навчитися, як створити стильний образ та як легко комбінувати фасони, фактури, кольори та стилі.

  • НАВЧИТИСЯ МИСТЕЦТВУ ШОПІНГУ

Навчитесь не скупляти все підряд, економити на покупках. Перетворите свій шопінг на приємне.

  • ПОДРУЖИТИСЯ З МОДОЮ

Зрозумієте, що таке тренди і як вміло їх впроваджувати в свій гардероб.

  • ЗДОБУТИ ВПЕВНЕНІСТЬ В СОБІ

Зовнішній вигляд вливає на самоподачу і на події, які з нами трапляються. Новий образ допоможе  здобути нову посаду, збудувати власний бізнес чи знайти бойфренда.

  • ВІДШУКАТИ НАТХНЕННЯ

Будьте стильними і модними!

Фото – ІГОР МАЙХЕРКЕВИЧ

Про моду розпитувала Марія Ханзерук.