Кожне інтерв’ю – це невеличка сповідь, результат якої дозволяє людям по-іншому глянути на її героя. Про свій шлях пошуку себе в глибоких роздумах та самоаналізі Sergio Mazurini розповів з надзвичайною енергетикою, якою володіють творчі особистості.
Це фотограф, якого ніхто ніколи не назививав та не назве «шаблонним». Це людина, яка має з чим поділитись яскравій частині людей. Його майстер-класи – це шлях до пошуку кращої версії себе та мотивації тих, хто прагне ставати професіоналами свого не ремесла, а улюбленої роботи, яка приносить не тільки задоволення, а можливості.
– Розкажи, будь ласка, про свій перший майстер-клас. Як виникла його ідея та якою була ціль.
Я давно мріяв про те, щоб володіти унікальними знаннями з фотографії. Я прагнув знайомитись з новими цікавими людьми, однодумцями, з якими можна було б обмінюватись своїми думками. Я довго виношував у собі ідею ділитись з початківцями своїми знаннями щодо фотографії.
Мої майстер-класи розроблені для фотографів, які хочуть і можуть розвиватись у творчому напрямку з усвідомленням того, що в середині кожного фотографа, як особистості, живе щось быльше ніж «кнопкодав».
Моя цільова аудиторія – це ті творчі люди, які можуть при бажанні створювати фантастичні творіння мистецтва.
“Я ВІРЮ, ЩО ТВОРЧІСТЬ ЖИВЕ В КОЖНОМУ З НАС”
Важливо навчитись її розвивати. А це дуже не просто. Мій перший МК був організований Іваном Дубасом. Після випадкової зустрічі на одному із мастер-класівцікавих мені авторів. Він підійшов до мене і сказав: «Чувак, Ти цікавий! Тебе треба показувати людям!». Відтак, спільно з ним виникла ідея майстер-класу, організатором якого, власне, і став Ваня.
Це був мій перший майстер-клас у Львові і я страшенно хвилювався за те, що я буду розповідати людям, якою інформацією варто поділитись, щоб вона була цікава слухачам.
Зйомка для лектора – це те, що надалі буде впливати на інших фотографів після МК. Тут важливо показати себе з найсильнішої сторони, найкреативнішої та найцікавішої. Оправдати ті емоції та сподівання, за якими прийшли глядачі.
– Які в Тебе етапи підготовки до МК?
Тут важливо багато етапів: пошук організатора, реалізація цілі, яку автор хоче донести своїй аудиторії.
Я дуже детально відношусь до поєднання інформативної частини та зйомки. Я прагну, щоб це все виглядало гармонійно. Я вважаю, що після МК, у слухача має сформуватись цілісний портрет автора. І дуже важливо, щоб він склався взагалі!
Всі зйомки, які я роблю на МК, – це ті фотосесії, які я хочу мати особисто для себе в першу чергу. Вони цікаві мені, як автору. Тому явідношусь до них дуже серйозно з бажанням показати всім, хто прийшов, свій погляд на фото і розповісти як та чому я створюю саме так! Показати реалізацію своєї ідеї!
– З якими труднощами ви стикнулись на шляху до реалізації першого майстер-класу?
Їх було багато. Першою з них було те, що про мене мало хто знав. Тоді я зрозумів, що потрібно більше працювати над популяризацією себе та своєї творчості.
Другою перепоною було те, що всі ідеї, які я хотів оранізувати в межах нашої країни, були фінансово високими. Але, зважаючи на ті фінансові межі, які були на той час, МК пройшов цікаво та вдало.
Я почав задавати собі запитання про ціль своїх МК, що саме я хочу отримати з цього майстер-класу як автор.
Дуже важливо під час підготовки задати багато питань в першу чергу собі. І часто, в таких питаннях знаходиш реально багато відповідей, які шукаєш довгий час в роздумах та наодинці з собою самим.
“ЛЮДИ ПІДХОДЯТЬ ПІСЛЯ МАЙСТЕР-КЛАСУ ТА ДЯКУЮТЬ ЗА ЗБЕРЕЖЕНИЙ ЧАС”
– Що для Тебе означає провести лекцію «круто»?
Мені дуже приємно, коли люди підходять після майстер-класу та дякують за збережений час, який я допоміг їм зекономити. У це тяжко повірити, але іноді ту чи іншу інформацію, яку люди можуть накопичувати роками, шляхом власних спроб та помилок, можна почути за декілька годин. Просто опинившись у потрібному місці у потрібний час.
МК є тим простором збережння часу заради нових знань, які треба прийняти, зрозуміти, засвоїти та зберегти. МК- це плата за швидкісне усвідомдення тієї чи іншої інформації. Я помітив, що в людей, які займаються творчістю, завжди є спільні теми для обговорення.
Круто бути творчим та комерційним фотографом одночасно! Часто буває так, що коли людина віддається більше комерції, має проблеми з творчістю і навпаки, коли віддаться сповна творчості- втрачає заробіток. Мої МК – це баланс цієї штуки! Комерцію та творчість можна поєднувати!
“Є ЛЮДИ, ЯКІ РЕАЛІЗОВУЮТЬ ТА СТВОРЮЮТЬ ЩОСЬ САМІ І Є ТІ, ЯКІ ЛИШЕ ПОВТОРЮЮТЬ”
Ціль крутого МК – відкрити унікальність автора, донести до глядача та слухача цінну інформацю, яка заключається в тому, що творець повинен бути чесним перед собою. Всі ми бачимо роботи інших атворів. Я помічаю два типи людей. Це ті, які реалізовують щось самі, і ті, які повторюють. Пошук повторнння може бути безкінечним.