— Розкажи, будь ласка, про місце, де ти виріс та з чого почалась Твоя кар’єра, як фотографа.
Я виріс в Ужгороді у простій сімі’ї вчителів і все в мене було ок=) Я ніколи не думав, що стану фотографом. Моя кар’єра, як фотографа, почалась з того, що я зіштовхнувся з проблемою, коли шукав фотографа на власне весілля. Я тоді “не розбирався” дуже у фотографії, як жанрі мистецтва, але на той момент я вже усвідомлював, що я хочу отримати і що для мене важливо.
БАГАТО ХОРОШОГО, ЩО ТРАПИЛОСЬ ЗІ МНОЮ В ЖИТТІ, ПОВ’ЯЗАНО З ФОТОГРАФІЄЮ
— Що для Тебе найважливіше у фотографії?
Фото для мене – це спосіб самовираження і та платформа, яку мені цікаво пізнавати глибше. Багато хорошого, що трапилось зі мною в житті, пов’язано з фотографією. Це нові країни, цікаві знайомства, зміна стереотипів, саморозвиток та, навіть, зміна мислення.
ПОДОРОЖУЮ З МЕТОЮ НОВИХ ФОТО ТА ТАНХНЕННЯ
Для мене важливо у фотографії настрій, лаконічність, її сила передати щиру емоцію та почуття людей, яких я фотографую.
— Чи часто ти подорожуєш і які країни (міста) ти любиш по-особливому?
Разів 15 на рік я буваю за кордном. Подорожую з метою нових фото та натхнення.Часто такі поїздки пов’язані із весільною зйомкою та love–story.
Люблю по-особливому Амстердам. Це місто справило на мене надзвичайне враження і є одним з тих міст, куди б я хотів повернутись.
Я РОЗМЕЖОВУЮ ПОНЯТТЯ РОБОТИ ТА ВІДПОЧИНКУ
Я не завжди беру з собою професійну камеру, тому що розмежовую поняття роботи та відпочинку. Зазвичай, на відпочинок я беру мінімальну кількість речей і брати ще з собою об’єктиви та фотоапарати не зовсім зручно. Іноді, мені хочеться просто відпочити, подумати, набратись сил, запам’ятати красу не через призму лінзи, а просто споглядаючи без звуків затвору. Часом в подорожах знімаю на телефон сім’ю та те, що просто сподобалось.
—Як би ти охарактеризував Австрію декількома словами?
Дуже щирі та пунктуальні. Австрійці і їх спосіб мислення дуже близький мені по духу. Якщо порівнювати всі сусідні країни біля Австрії, то менталітет австрійців мені більше до душі. Це не можна пояснити конкретними фактами, це відчуваються інтуїтивно.
— Що тебе вразило в цій країні найперше?
Коли я вперше приїхав у Австрію, мене дуже вразила кількість вітряків, чистота, порядок і те, що не можна припаркувати машину будь-де))))
— На твою думку, чим українці відрізняються від австрійців надзвичайно?
Австрійці дуже люблять та дотримуються правил. Дуже пунктуальна нація. Можливо, саме тому у них рівень та якість життя набагато вищий, ніж в Україні.
У нас в Україні не гірша природа, не менше цінних архітектурних здобутків. Різниця лише в розвитку туристичної інфраструктури
Австрійський уряд набагато швидше зрозумів, що можна заробляти на тому, що вже є
— Що можеш сказати про культуру, природу, ментаталітет? Чи вдалось Тобі під час подорожі познайомитись з цим всім глибше?
Мені подобється гориста частина Австрії, де велика кількість контрастів: озер, гір та річок. Надзвичайно красива природа в поєднанні із історико-культурною спадщиною.
У нас в Україні не гірша природа, не менше цінних архітектурних здобутків. Різниця лише в розвитку туристичної інфраструктури. Капіталовкладення в туризм України та Австрії дуже відрізняються. Австрійський уряд набагато швидше зрозумів, що можна заробляти на тому, що вже є, тобто дано природою та зроблено до нас.
Дуже спокійно. Без особливої та звичного нам хаосу. Австрійські наречені дуже клопітливо відносяться до деталей, все узгоджують. Вони чітко розуміють і знають, що вони хочуть отримати від весілля, які фото їм потрібні за оголошену суму.
Я вважаю це правилььним підходом. Якщо взяти наш регіон Закарпаття, то в нас часто бувають непрозуміння через те, що іноді люди очікують один результат, а реальність “розбивається” із їхніми очікуваннями.
— Яке відношення автрійців до фотографії та фотографів як митців?
Я ввжаю, що рівень фотографії в Україні та в країнах СНД є значно вищий, ніж рівень весільних фото в Автстрії. До весільних фотографів у Австрії я відношусь двояко.
Всім бажаю натхнення та самовдосконалення!
Розмову вела Марія Ханзер
Фото з особистого архіву Ігоря Майхеркевича